• SILIKON SANITARNY NEUTRALNY BIAŁY 310 ml op. 12 szt.

Symbol: SS02
Brak towaru
0
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
Kurier 15
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

SILIKON SANITARNY

SILIKON SANITARNY NEUTRALNY BORAMAX przeznaczony jest do uszczelniania i spoinowania w środowisku o zwiększonej wilgotności. Specjalna formuła sprawia, iż jest on odporny na powstawanie i rozwój pleśni, grzybów i glonów. Dzięki neutralnemu systemowi utwardzania nie powoduje korozji metali (stal nierdzewna, mosiądz, aluminium) i nie wchodzi w reakcje z fugami, klejami, tynkami i innymi podłożami o odczynie PH zasadowym. Jest praktycznie bezwonny, szybko utwardzalny, uszczelniający, stale elastyczny o dobrej przyczepności do gładkich jak i porowatych powierzchni. Po utwardzeniu spoina jest niekurczliwa i nie kruszy się ze względu na dużą elastyczność. Silikon polecany do stosowania w łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Jest odporny na detergenty i duże różnice temperatur oraz promieniowanie UV. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do szkła, ceramiki, porcelany, drewna, powierzchni lakierowanych.


ZASTOSOWANIE

Uszczelnianie obrzeży wanien i umywalek, brodzików, kabin prysznicowych (również akrylowych), muszli, zlewozmywaków oraz spoinowanie blatów kuchennych. Narożnikowe fugowanie połączeń płytek ceramicznych (elastyczna fuga). Uszczelnianie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych oraz w przemyśle samochodowym i stoczniowym.

 

DANE TECHNICZNE

Odporność termiczna: od -40°C do +100°C, Tempo utwardzania: ok. 3mm/24h. Czas obróbki: 20-22 min, Przystosowanie do ruchu: ±25%, Temperatura stosowania: od +5°C do +40°C, System sieciowania: neutralny (oxym).

 

SPOSÓB UŻYCIA

Powierzchnie powinny być dokładnie oczyszczone, odtłuszczone i osuszone. W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem oraz otrzymania równej linii spoiny, zaleca się oklejenie okolic szczeliny taśmą malarską. Wylot z kartusza odciąć powyżej gwintu i wkręcić na niego końcówkę, przyciętą pod kątem ostrym na szerokość spoiny. Fuga powinna mieć zawsze kształt ułatwiający ściekanie wody. Włożyć
kartusz do wyciskacza i przez wyciskanie układać spoinę. W ciągu 10 minut spoinę wygładzić za pomocą szpatułki zamoczonej w wodzie z mydłem i zaraz po zakończeniu obróbki usunąć taśmę malarską.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie